KONST / Litografier / Färglitografi 15978478
nr 1597 8478
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Signerad, numrerad 2/29. Färglitografi. Bladets mått: 56x76 cm, yttermått inklusive ram: 69x90 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 12 februari 2024
kl 19:39:40
1.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell